26.11.2019

Media

wróć

Łukasz Dubicki dla Dziennika Gazety Prawnej: Jednoosobowy przedsiębiorca nie musi podlegać odrębnemu postępowaniu gospodarczemu

Do procesu cywilnego przywrócone zostało postępowanie gospodarcze. Jak się okazuje, nie wszyscy przedsiębiorcy muszą podlegać nowym przepisom – przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi, po złożeniu odpowiedniego wniosku, mogą zostać wyłączeni spod rygorów postępowania gospodarczego.

W najnowszym artykule dla „Dziennika Gazety Prawnej” mec. Łukasz Dubicki odpowiada na najczęstsze pytania, jakie pojawiają się w związku z nowelizacją. Adwokat wyjaśnia m.in. czy pełnomocnik może złożyć wniosek o wyłączenie z postępowania gospodarczego za przedsiębiorcę, czy taki wniosek trzeba uzasadnić oraz co zrobić w przypadku przekroczenia terminu na złożenie wniosku. Ponadto ekspert kancelarii wyjaśnia, w jakich przypadkach przedsiębiorcy może się opłacić rozpoznanie sprawy z pominięciem postępowania gospodarczego.

Pełen artykuł ukazał się w papierowym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” z 26 listopada 2019 r. Prenumeratorzy elektronicznego wydania mogą go przeczytać również TUTAJ.